10 October 2016

Yorumladım: Himalaya Herbals Neem Ürünleri

Tekrar hatırlatmak gerekirse yağlı gözenekli hassas ve yanak bölgeleri nemsiz bir cilti tipine sahibim. Gratis Firması tarafından gönderilen Himalaya Neem Serisi tam da cilt tipime hitap eden ürünler oldu bu sebeple kullanmak ve etkin bir şekilde yorumlamak için elimdeki ürünlerin bitmesini ve seriyi bir bütün halinde kullanmak istedim.

himalaya neem

Öncellikle Neem nedir diye biraz araştırınca kökeni Hindistan ve Sri-Lanka olan geniş kullanım alanına sahip ağaç türü. Cilti için kulanımda faydaları ise akne sivilce karşı etkili antibakteriyel özelliğe sahip olması sebebi ile cildi yatıştırırken aynı zamanda cildi nemlendirme olarak geçiyor kaynaklarda.

Bütün bu bilgilere ek olarak ürün ile igili tecrübelerimi sıra ile okuyacaksınız. Öncelikle belirtmek isterim ki belki yeni okuyup bilmeyenler vardır kullandığım ürünlerin temiz içereikli olmasınave hayvanlar üzerinde test yapmamasına dikkat ediyorum. Paraben SLS/SLES , Fitalat yok yazıyor ambalajlarında. Hayvanlar üzerinde test konusunda test yapılmadığı söylense de ambalajların üzerinde buna dair bir yazı ve işaret göremedim. Bu konuda en iyi açıklamayı marka yapacaktır diye düşünüyorum.

Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Yıkama Jeli ( Normal ve Yağlı Ciltler)
İsminde de belirtildiği üzere jel hatta biraz daha jelden koyu kıvamda bir temizleyici. İçeriğinde zerdeçal var bu da yağlı ciltli ürünlerde kullanılan içeriklerden biri. Vaad ettiği gibi var olan siyah noktalarım konusunda gözle görülür bir etki yaratmadı düzenli kullanıp cildimi temiz tuttuğum için azalmasına katkıda oldu diyebilirim. Kullanımı genelde banyo sırasında tercih ettiğim için çok ciddi gerilme yaşamadım ve sırtım da yağlı olduğu için o bölgede de kullandım. İçeriğinde ALS var maalesef.


Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Yıkama Köpüğü ( Normal ve Yağlı Ciltler)
Bu ürün sıvı formda pompalı başlığı sayesinde kullanımı çok rahat ve hijyenik. Jel ürüne  kıyasla ben bu ürünü daha az sevdim çünkü günlük kullanım sonrası cildimi gerdi ve temiz ferah bir his bırakmadı. Yanaklarımı kuruttu maalesef. Günlük yıkama sırasında kullanırken onu da duş rutinine katmak zorunda kaldım.


Himalaya Herbals Arındırıcı Neem Özlü Scrub ( Normal ve Yağlı Ciltler)
Neem ve kayısı parçacıklı scrub isegelen ürünlerden en memnun kaldığım oldu. Vaad ettiği temizlik hissini bir nebze olsun veriyor ancak tanecikleri bence biraz fazla iri. Yüzünüzde kullanmak cildinizi çizmenize sebep olabilir. Bu ürünün içinde paraben mevcut.

**************************************************
Ürünlerle ilgili olarak genel deneyimim bu şekilde. Umarım yazımı sıkılmadan okumuşsunuzdur. Bir kaç blogger arakaşaımda gördüm içeriği farklı çeşitleri de çıkmış. Onlara meraktan bakmayı düşünüyorum. Gratislerde satılan temiz içerikli denilebilecek Himalaya Neem ürünlerini indirim zamanına denk getirirseniz uygun fiyata bulabileceğinizden  tercih sebebiniz olabilir diye düşünüyorum. Okuduğunu için teşekkür ederim.
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

No comments:

Post a Comment

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...