15 February 2016

Barielle [ Love Your Nails] Asetonsuz Oje Temizleme Pedi

Merhaba bu postumda LilaKutu tarafından gönderilmiş olan Barielle asetonsuz oje çıkarıcı mendilden bahsedeceğim. Barielle daha önce hiç bilmediğim ilk defa tanıştığım bir firma oldu. Firma için ilk söyleyeceğim ve en çok sevdiğim yanı hayvanlar üzerinde test yapmaması. İçerik temizliği ve hayvanlar üzerinde test yapmama en önemsediğim konular benim için. Ayrıca fiyat kalite olarak da ortalamanın üstünde el-tırnak bakımı konusunda ürün çeşitliliği olan ithal edilmiş bir marka. Dünyaca kabul edilen FDA, CE, CTFA sertifikalarına sahip.

Barielle [ Love Your Nails] Asetonsuz Oje Temizleme Pedi

Taşınması kolay olan ürün fotoğrafta da gördüğünüz gibi plastik sızdırmaz kabında 25li set halinde satılıyor. Aseton ayrı pamuk ayrı taşıma işini düşünürseniz bu açıdan seyahat dostu denebilir.Mendil mantığı harika kullan ve at olması sebebi ile çok pratik.Yapı olarak ise  biraz yağlı. Bu da asetonlu çıkarıcıların aksine tırnakları ve tırnak etlerini kurutmuyor. Yağlı yapı bu konuda hem bakım hem de nemlendirme sağlıyor. Tırnaklarımı temizledikten sonra kalan yapı ellerime yediriyorum yumuşacık oluyor.

Barielle [ Love Your Nails] Asetonsuz Oje Temizleme Pedi

İçerik konusunda da paraben çeşitlerinin hepsi mevcut. Diğer içerikler için pek bilgiye sahip olmadığım için yorumlamam doğru olmayacağı için bir şey diyemeyeceğim. Kokusu rahatsız edici klasik oje kokusu değil hatta daha hoş.

Barielle [ Love Your Nails] Asetonsuz Oje Temizleme Pedi

Ürün kullanımı tavsiyesi tek mendili  alıp 5 saniye bekledikten sonra aşağı yukarı doğru hareket ettirerek ojelerinizi çıkarın şeklinde. Açık renk ojeniz var ise bir tane pedin on parmağınıza da yeteceği koyu renk ojeler için ise iki mendil kullanılması gerektiği yazıyor. Aynen bu şekilde uygulanınca gerekli temizliği sağlıyorsunuz. Mendillerin hepsi incecik yapıda.

Barielle [ Love Your Nails] Asetonsuz Oje Temizleme Pedi


Benim deneyimlerim ve ürünün daha iyi olması için tavsiyelerim işe söyle:
* Topcoat yapısı koyu oje yok ise açık renk ojeniz ile on parmaktaki ojeleriniz çıkabilir.
Koyu renk ojelerde ise ikiden fazla ped kullanmanız gerekir ancak orada da şöyle bir sorun var. Yapısının yağlı olması sebebi ile koyu renk ojeyi temizlerken tırnağındaki ojeyi temizlerken parmaklarınızı boyayabiliyor.
* Yapısı alışmadığımız için fazla yağlı gelebilir. Yapısının asetonsuz olması pedlerin kurumaması aynı zamanda tırnakları kurutmaması gerçeği düşünülürse başka türlü nasıl olabilir bilmiyorum ama ani acil bir durumda o yağı temizleme derdini düşünecek olursak kullanmak bile istemeyebilirsiniz.
* Kapağı dişli çevirmeli kapak. O dişlere oturtmada hep sorun yaşadım. Bas-aç kapak ye da daha pratik bir kapak olabilir bence.Lilakutu'ya gönderdiği ürün için teşekkür ederim.
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

No comments:

Post a Comment

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...