16 November 2015

Yeni Kore Markası : True Eco Beyond Türkiye'de


Ülkemize gelen Kore Menşeli ürünlerine bir yenisi daha eklendi. Bu yazımda geçen haftada bir kaç blogger arkadaşım ile birlikte gerçekleştirdiğimiz mağaza açılışı marka ve ürünleri ile ilgili detaylardan bahsedeceğim. Yazıda bol bol fotoğraf ve ürün detaylarını yer vereceğim. İlk önce biraz markadan bahsedip daha sonra ürün detayları ile devam edeceğim. True Eco Beyond markası Kore yerli markası olup organik sertifikasına sahip. Ürünlerinin çoğunluğu neredeyse %95 organik bitkisel içeriğe sahip. Diğer önemli  en sevdiğim özellikleri ise hayvanlar üzerinde test yapmaması, içeriğe önem vermesi (paraben yok) , minimum seviyede renklendiriciyle kimyasal içerik kullanması ve son olarak geri dönüştürülebilir ambalajlara sahip olması.
Mağaza açılışı ile ilgili detaylara gelecek olursak. Öncelikle mağaza ferah aydınlık rahatlıkla reyonları gezebileceğiniz durumda. Ürünler özelliklerine göre sıralanmış durumda. Orta reyonda ise testerlar ile kozmetik ürünleri mevcut. Mağaza girince sol tarafta cilt bakım ürünleri ile başlayıp devam ettiğinizde maskeler ile son buluyor. Her ürünün testarı vardı. Ürünleri inceleme test etme konusunda sıkıntı yaşamadık. Kozmetik ürünlerinin testerı olmayan çok az ürün vardı. Tek sıkıntı mağaza yeni olduğu için ürün fiyatlarının yazmaması idi. Bu konuda da mağaza çalışanları gayet sabırlı güler  yüzlü ürünleri satma konusunda ısrarcı olmayan ürün bilgilerine sahip idi. Şimdi bu yazdıklarımı mağaza detayına göre fotoğraflar ile gösterip detaylarını vereyim:

true eco beyond
 Vücut ürünleri: Duş jeli , vücut kremi olarak  "revital, deep moisture , liftthing , healing" olarak kendi aralarında ayrılıyor. Arrıca sabun ve vücut kokuları da mevcut bu kategoride.

true eco beyondtrue eco beyond
Saç ürünleri şampuan, krem , saç serumları ve saç şekil verme ürünleri yer alıyor. Bu kategoride "defense, volume , deep clean , healing force , damage repair , moisturizing" kategorilerinde çeşitliliği bol her soruna saç tipine göre ürünler mevcut.
true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond
Reyonlar arasında kofrelerin bulunduğu minik bir stand da var. Erkek ve kadınlar için hediye için güzel bir alternatif olarak düşünebilirsiniz.

true eco beyond
İşte sevimlilik ötesi el kremleri :) Beyond'un hayvanlar üzerinde test yapmama konusunda hassasiyetini bu şekilde dile getirmiş. Kremlerin hepsi amaçlarına ve yaş gruplarına göre ayarlanmış. Kahverengi olan mesela olgun ciltler için.
true eco beyond
Bütün bu  ürünlerinden de sonra sıra bebek/çocuk  bakım ürünlerine geliyor. Şampuan, krem, losyon , vücut yıkama ürünü, emülsiyon , yıkama ve güneş kremi mevcut. ambalajlarının hepsi çok cici. Saksı şeklinde tasarlanmış şampuan bu firmanın düşündüğü diğer inceliklerden sevimliliklerden biri :)
true eco beyond
Ben galiba fotoğraflamayı unuttum ya da yanlışlıkla sildim :(  Erkek reyonu da diğer markalar nazaran gayet geniş ve sadece bu firmaya has olarak görebileceğiniz ürünlere sahip.  Mesela fotoğrafta gördüğünüz erkekler için tasarlanmış BB krem. Güneş koruma faktörü de düşünülmüş. Kore erkekleri kadınları kadar bakımlı malum. Beyaz kalmayı da seviyorlar. Cildine bakan ya da  hassas cildi olan erkekler için harika bir seçenek olabilir.

true eco beyond
Bütün bu bakım ürünlerinden sonra sol taraf makyaj ve bakım aksesuarları ile bitiyor.
Aklınıza gelebilecek bütün ürünler mevcut. Bu kategoride en çok dikkat çeken bir gün ancak indirime girer ise alabileceğim yüz temizleme fırçası. O kadar yoğun ve yumuşak bir fırça hiç denememiştim. Bayıldım yapısına aklım kaldı ama 100 lira civarı idi yanlış hatırlamıyor isem :) Bir gün benim olacaksın bebeğim <3

        Şimdi gelelim mağazanın sağ duvar kısmında olan bölüme. Tam mağaza turu gibi oldu!!
true eco beyond
Mağazada en çok oyalandığımız makyaj dışında tabi bölüm cilt bakımı idi. Her markada olduğu gibi cilt tipine göre ürünler mevcut. Diğer Kore markaları dışında markayı farklı kılan özelliklerden biri olan içeriği demiştim. Burada da kendine has daha önce hiç bir markada görmediğim nadir içerikli olan ürünler mevcut.En çok dikkatimizi çeken Himalaya bunlardan biriydi. Bu reyonda en uygun fiyatlıdan en pahalısına talep ve ihtiyacınıza  yönelik bir ürün muhakkak bulabilirsiniz. Detaylarını mağazaya giderseniz Demet Hanım size daha iyi anlatacaktır. 


true eco beyond
"Best" reyonu ise fiyatı yüksek olan özel ürünler. Yanlış da hatırlamıyor isem daha çok orta yaş ürünler de bu bölümde. Altın içeriği olan ürün almak isterseniz yeriniz burası :)


true eco beyond
Şirinlik ötesi beni benden alan reyon Maskeler! Kore ürünlerinin bir başka özelliği de sevimli ambalajlarının olması malum ama Beyond bunun da bir adım ötesinde bir çalışma yapmış. Hayvanlar üzerinde test yapılmasına karşı olduğunu en cici hali ile her maskesine bir hayvan figürünü taşımış. Ağız kenarı gülme çizgileri maskesi gibi diğer markaların dışında geniş maske çeşitliliğine sahip. Tekli ve ya set helinde alabiliyorsunuz.


true eco beyond
Kore ürünleri meşhur dedik Kore Ünlüsü olmadan olmaz.Dizilerinin oyuncularının popüleritesi artınca oyuncu Kim Soo Hyun da markanın hayvanlar üzerinde test yapma konusundaki duruşuna katkıda bulunmuş. Bu konuda markanın elçisi oluyor kendisi.  Veee son altın vuruş orta reyondan geliyor: Makyaj Ürünleri !
true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond


true eco beyond


true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond

true eco beyond
true eco beyond


Çeşitlilik o kadar fazlaki. Ojerlerde beş farklı seri mevcut. Rujların çeşitliliği harikaydı. Mat ıslak bitiş gloss ruj balm ne ararsanız var. Tekli farların renk çeşitliliği yeterli gelebilir. Allık deneyemedim bir tek var mıydı hatırlayamadım. BB krem CC krem DD krem makyaj bazı makyaja dair  ne ararsanız bulabilirsiniz. Malum Asya kadınları beyaz olmayı üstünlük asillik olarak gördükleri için ciltleri konusunda çok hassaslar. Ayrıca mineralli serisi de mevcut. Bb kremini merak ediyorum özellikle.
                      ******************************************************
Blogger ziyaretimizde bizimle yakından ilgilenen Demet Hanım denememiz için ürünler de verdi. Tester konusunda çılgınlığım malum. Denediklerim arasından Vücut Losyonlarının kokusu nemlendirme harika. Sabah kalktığımda bile buram buram kokabilirsiniz. Beyond emülsiyon ( serum + nemlendirici) hakkını veriyor. Azıcık bir miktar yetiyor. minicik testerı üç kullanımdan fazla kullandım. Şampuanlardan Deep Clean olanı mentöllü. Gözlerimi yakacak kadar hem de. Diğer saç derisini temizleyen şampuanı alabilirim. 

true eco beyond

Sonuna kadar sabırla okudunuz ise teşekkür ederim.
Mağaza : Ankamall Avm içerisinde Starbucks'ın olduğu katta. Sephora'nın hemen yanında.İlk mağazası idi devamı Ankara'nın başka yerlerinde ve İstanbul başta olmak üzere yeni mağazalar da açılacakmış.
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

No comments:

Post a Comment

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...