21 September 2015

Mecitefendi Hindistan Cevizi Yağı

Temiz içerikli ürünler kullanmaya özen gösterince daha doğal ürünlere yönelim kaçınılmaz oldu benim için. Son zamanlarda yaşadığım sağlık problemleri beni bu seçime birazda zorlayınca hayatımda yaptığım köklü değişikler ilk olarak beslenme ile başladı ve bakım olarak devam ediyor. Bu süreçte araştırma okuma bloglar çok yardımcı oldu bana. Sosyal medya da  sağ olsun artık her şeyden çok kısa zamanda haberdar olabiliyoruz. Bilginin yayılma hızına yetişilmiyor bile.Özellikle instagramda bir şey popüler olmaya görsün anında aynı ürünü kullanıp farklı deneyimlere sahip kişilere artık çok kolayca ulaşabiliyoruz. İşte tam bu sebeple Hindistan Cevizi; kendisi suyu sağlığa faydaları saymakla bitmez iken yağı da tabi bundan nasibini aldı.

mecitefendi hindistan cevizi yağı
Bir kaç blogger arkadaşımda görmüşsünüzdür Lifeco markasının organik Hindistan Cevizi yağını kullanıyorlar. Doların artması ile biraz bütçenize uygun bir yağ arayışı içerisinde iseniz alternatif olarak bugün yazımda detaylıca bahsedeceğim ürünlerini beğendiğim Mecitefendi markasının Hindistan Cevizi yağını tercih edebilirsiniz.
                                                                                                        *****

mecitefendi hindistan cevizi yağı
Mecitefendi Hindistan Cevizi Yağı öncelikle organik değil. Yeme - içme durumlarında kullanmayacağım için çok da takılmadım açıkçası. Soğuk sıkma olması yeterli geldi bana. Soğuk sıkma da ne diyecek olursanız yüksek ısıl işlem olmaksızın solvent kullanılmadan basit mekanik yöntem kullanılarak yağların elde edilmesi. Çok fazla işlemden de geçmeyince (rafine gibi) almaya ikna oldum. Ürün ile ilgili ekleyeceğim bir şey de: Cam kavanozda ağız kısmı  jelatin gibi koruyucu tabaka ile kaplansa da bütün gün çantamda gezdirdiğimden eve gelip açtığımda dış koruma bandı kısmından -kapağı açılınca içince jelatin kaplama gibi bir şey olmadığı için- akmış olduğunu gördüm. Katı halde olan Hindistan cevizi 24 derecenin altında hemen sıvı hale geçiyor malum. Bu sebeple firma bu konuya biraz daha dikkat etse daha iyi olur bunu söylemeden edemeyeceğim.


mecitefendi hindistan cevizi yağı
Ürün ambalajı üzerinde son kullanma tarihi kullanma talimatı firma bilgileri yer alıyor. Hindistan cevizi yağının özelliğinin kendine has olmasından uzun süre kullanabileceğiniz buzdolabında sakladığınız sürece bozulmayacak yapıda bir yağ. Zaten çok bereketli benmari usulü eritip ya da elinize biraz alıp birbirine ovuşturduğunuzda azıcık bir miktar bile size yetecektir.
mecitefendi hindistan cevizi yağı
Alırken endişe ettiğim tek konu var ürün kullanımında hassas olduğum noktalardan biri olan koku idi. Pasta süslemede kullandığımız Hindistan cevizinin o kokusu bile bana fazla yoğun gelir. Neyse ki böyle bir durum ile karşılaşmadım. Ev yapımı krema muhallebi gibi kokuyor :) Kokladıkça bu tür tatlılar canım çekiyor [ciddiyim :)] Yumuş yumuş o yoğun kar yumağı gibi olan görüntüsünü de seviyorum zaten. Kullanacağım miktar fazla değil ise benmari usulü yerine elime alıp avuç içlerimi ısıtarak sıvı hale geçmesini sağlayıp öyle kullanıyorum. Biraz oyun gibi de oluyor bana. Kendime eğlence yaratıyorum anlayacağınız.
mecitefendi hindistan cevizi yağı
Yağı genel olarak  bu kadar anlattım en çok ne için kullandığımdan da bahsedeyim. Yapısı gereği inanılmaz güzel nemlendirme özelliği var. Genellikle duş sonrası vücuduma kullanıyorum özellikle peeling yaptığımda tırnak etlerini de gayet güzel yumuşatıyor. İkinci olarak ise saç maskesi yapıyorum. Saç uçlarım seboreit dermatit sebebi ile maalesef daha da kurudu. Nemlendirmesi, onarması için maske olarak saç uçlarıma uyguluyorum. Saç diplerine uygulayıp geceden sürüp sabaha kadar bekletirseniz saç uzatıp yeni saç çıkarttığı da söyleniyor ancak onu denemeye cesaret edemedim annemden tırsıyorum :)
300 miligram olup 25 tl fiyatı ile kullan kullan bitmeyen bir yağ benim için şimdilik memnunum Mecitefendi Hindistan Cevizi Yağı yorum bu şekilde idi bende daha bir çok yöntemi bu yağ ile denemeyi düşünüyorum. Bir sonraki postumda denediklerimi yazmayı planlıyorum.
Ayrıca Mecitefendi sitesinde online satış var üstelik kargo da ücretsiz söz konusu olan yağ olduğu ve bana hemen lazım olduğu için sitesi yerine aktardan aldım. Arada fiyat farkı da  yoktu. Ankara'da Sakarya Caddesi'nde balıkçının ordaki aktardan alıyorum genelde ürünlerimi siz de oradan alabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağını Kullanabileceğiniz birkaçını da deneyecek olduğum  bakım alanları ise şunlar:
* Makyaj Temizleyici
* Ağız Kokusu Giderici
* Makyaj Fırçası Temizleyici
* Göz Altı Kremi
* Çatlak Giderici ( oluşmuş çatlaklara ne fayda eder emin değilim ama belki mucize olur)
* Diş Macunu (beyazlatma için)
* Ağrı ve Acı Azaltıcı Krem


FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

4 comments:

 1. Bogunuzu takibe aldık. Bize de bekleriz :)

  http://kardeskardeseblog.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete
 2. Bizi tercih ettiğiniz için ve bize güvendiğiniz için teşekkür ederiz.

  Saygılar.

  ReplyDelete
 3. Bende göz altı için kullanmak istiyorum ama şimdi siz buna organik değil diyince bi tirstim.

  ReplyDelete
 4. Aaa organik değil derken ? İçeriğinde sadece hindistan cevizi yağı var gözüküyor ve soğuk sıkım. Gıda olarak kullanılmaması çok garip geldi bana.

  ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...