10 July 2015

Müftüoğlu Çay Ağacı Zeytinyağlı Sabunu

Yağlı cilde sahip olmam sebebi ile  hangi markanın çay ağacı yağlı ürünleri ve çay ağacı yağının kendisi varsa senelerdir kullanıyorum. Artık kokusundan nefret edecek duruma bile geldim ve artık kullanmıyor idim.Bu sabunu da tesadüfen Migros' da buldum. Almaya beni iten ilk sebep buram buram çay ağacı kokmaması fiyatı ve içeriği oldu. Vintage ambalajının da hakkını yememek lazım :)
müftüoğlu çay ağacı sabun

Doğal banyo sabunu yazsa da üzerinde tüm vücut yüz ve saçınız için de rahatlıkla kullandım. İçeriği gördüğünüz üzere temel bileşenler dışında kimyasal başka hiçbir şey yok. Zaten Müftüoğlu markası Hatay' da yüzyıl kadar geçmişi olan en eski el yapımı en eski yöntem kullanarak sabun üretimi yapan bir marka.
müftüoğlu çay ağacı sabun

Düzenli olarak her  banyoda vücut yıkamak ve arada saçlarım için kullanıyorum.Saçlarım için yağından arındırma konusunda ve ciddi sertleşme gibi bir sıkıntı yaşamadım. İçindeki çay ağacı ekstratı yeterli miktarda olacak ki sabundaki zeytinyağ ile birleşimini sevdi saçlarım. Kullanım sonrası cildimi gerim gerim germedi ki bunu sağlayan içindeki zeytinyağı. Klasik o vücutta kalan sabun kokusu yok ki ben bu doğal sabunların kendilerine has olan o kokularını seviyorum. 
müftüoğlu çay ağacı sabun

Özellikle cilti tipiniz ve saçlarınız yağlı ise kullanmanızı tavsiye edeceğim bir ürün. Hatta benim en çok memnun kaldığım kısmı eğer sırtınızda da sivilcelenme var ise kullanabilirsiniz ki kese lifleme yaparken doğal ürünler kullanmanız daha iyi olacaktır zira sırttaki sivilceler baş edilmesi en zor olan sivilceler. Bu konuda bir sonraki postta neler kullandığımdan bahsetmeyi düşünüyorum.

Bu kadar marifetiniz üzerine aylarca gidecek olan uygun fiyatlı yerli üretim el emeği ürünü  doğaya cildinize bütçenize uygun bir ürün olarak Müftüoğlu Çay Ağacı Zeytinyağlı Banyo Sabunu alınmaya değer diye düşünüyorum.Ara ara indirime bile giriyor. Normal fiyatı 5,50 ve hemen hemen bütün marketlerde var. 
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

No comments:

Post a Comment

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...