28 May 2015

Oshadhi Aromaterapi

Geçtiğimiz aylarda evime çok güzel bir set geldi. Dünyaca ünlü marka olup aynı zamanda çoğu organik ve Ecocert sertifikaya sahip olan Oshadhi markasının  Aromaterapi setini bir süre kullandıktan sonra yazmak istedim. Setin içinde masaj yağı, ferah nefes için yağ, Lavandin yağ ve yağlar ile ilgili bilgiler içeren gayet bilgilendirici bir tablo çıktı.

Firma hakkında biraz bilgi vermek gerekirse Oashadhi: Sanskritçe "iyileştiren bitki " demekmiş. 1990 yılından bu yana yağlarını her bitkiyi yetiştirildiği bölgeden toplayarak doğal klasik işlemler ile hazırlıyor.
oshadhi aromaterapi

Bitkisel yağlar konusuna ilgim oldukça fazla. Cilt vücut saç bakımı konusunda saf yağları kullanmayı tercih ediyorum genelde. Doğaya daha az zarar vermeleri toplanma yöntemleri kimyasal işlemi fazla görmemeleri tercih sebebim. Buhardanlık sizde yok ise sıcak duya damlatarak da deneyebilirsiniz. Buhardanlık ile kullanmanız elzem diye bir durum yok hatta banyo yaparken bile kullanabilirsiniz öyle de çok keyifli olur bence loş bir ortam yaratma keyfini çıkarma konusunda buhardanlık daha şık duruyor. Kendimi  şımartmaya bayılıyorum <3

oshadhi aromaterapi

Yağların ne olduğu ne işe yaradığı konusunda biraz bilgi vereyim:

Lavandin Sweet Super: Sabit değil uçucu bir yağ. Bakteri temizleme özelliğine sahip aynı zamanda dolaşım ve solunum sistemini harekete geçiriyor. Kas ve baş ağrıları için de ideal olması günlük kullanım için uygun olduğu anlamına geliyor. Kokusu bildiğiniz lavanta kokusu değil bunu söylemeliyim gayet de yoğun bir kokusu var. Buhardanlığa bir kaç damlatmanız yeterli olacaktır daha fazlası rahatsız edebilir diye düşünüyorum.

Fresh Breath: Solunum yollarınızda sıkıntı nefes almada güçlük çektiğinizde kullanabileceğiniz bir yağ olduğunu düşünüyorum. Bulunduğunuz ortamın havasını temizliyor adeta daha rahat nefes alabiliyorsunuz bu sayede.

Masaj Relax: Kaslarınızın dinlenmesi ve kolay uykuya dalmak için kullanabilirsiniz. Sıkı kas ağrılarıma ilaç gibi gelmedi anında kesmedi benim ağrılarım meslek hastalığı boyutunda olduğu içindir belki de bunu da söyleyeyim ki haksızlık olmasın. Herkesin eşiği farklı sonuçta.

oashadhi aromaterapi

Sitesinde diğer çeşitli yağlarına bakmak ve daha da önemlisi bu tür yağlar konusunda bilgilenmek isterseniz sitedeki dökümanlardan yararlanabilirsiniz www.oshadhi.com.tr


Aromaterapi konusunda tavsiyeleriniz var ise alırım bi kuble :)


FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

1 comment:

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...