21 April 2015

Eeose Sericin Bio Super Box #1

İlginç bir ürün olan Super Box #1 bana ulaşalı biraz zaman oldu düzenli deneme sonrası yazma vakti de geldi sanırım. Daha çok kaş kirpik serumu ile tanıdığım marka Eeose bu yeni cilt bakımı seti ile beni şaşırttı açıkçası. İpek kozasını kullanacağım hiç aklıma gelmezdi.
Super Box #1 tüm cilt tipine hitap eden üç aşamalı ürün içeriği ile bir kutu içinde satılıyor. Sloganı ise İpeksi Bir Cilt Parmaklarınızın Ucunda. Peki bu ürünü farklı kılan ne derseniz? İpek kozaları ipek böcekleri içinden çıktıktan sonra toplanan Sericin ve Fibriorin'den oluşan kozalar.
Sericin: İpeğe yumuşaklığını dayanırlığını ve parlaklığını veren protein. Bu sayede Sus tutma özelliği ile cildin kurumasını önlüyor. Cildin görünümüne parlaklık ve ışıltı kazandırıyor. Cildin kendini yenilemesine yardımcı oluyor. Cildi UV ışınlarından ve dış etkilerden korumaya yardımcı oluyor.
Fibroin: Derin ve hassas yapısı ile peeling sayesinde ciltteki ölü deriyi alarak pürüzsüzleştiriyor. Gözenekleri temizliyor ve Siyah nokta gibi cilt pürüzlerini ciltten uzaklaştırıyor.


Setin içinde 1. aşama olan  temizleme için temizleme jeli  , 2. aşama Peeling için ipek kozası!   ve 3. aşama için Nemlendirme için  ise Nemlendirici numunesi bulunmakta. Hepsi minik bir kutu içinde geliyor. Ürün kullanımı ile ilgili bilgiler ürün arkasında ve ayrıca bilgilendirme notu olarak paketin içinde mevcut.

1. Aşama Temizleme ve Hazırlık :  Sericin Bio Facial Cleanser 200 ml
Yoğun jel yapıya sahip tüm cilt tipine göre olan pakette kremsi temizleyici çıkmamasına sevindim bu açıdan. Jel olmasının yanı sıra yapısı yoğun fazla da köpürmüyor bereketli de bir bakıma 200ml ürünü hala kullanıyorum azıcık bir miktar bile yetiyor. Temiz his bırakıyor cidden yıkayınca fakat yanaklarımda tam  kurutma değil de hafif gerilme oldu bunu söylemeliyim. Kokusu beni rahatsız etmedi ki kokuya karşı hassasiyetim pek yoktur dayanabilirim içeriği iyi ise ürünün kokusuna. Tek sıkıntı bana göre ambalajın kapağı. Pompa ya da benzeri az miktarda ürün gelmesini sağlayacak bir kapak olabilirdi ki elinize fazla fazla dökebilirsiniz bir anda. İçeriğine gelirsek alkol paraben sülfat gibi maddeler yok.


2. Aşama Peeling : %100 Saf İpek Kozası
İşte bu paketin en eğlenceli ve en değişik kısmı ipek kozaları idi. Genellikle banyo sonrası yapıyorum peelinglerimi. Sıcak suda biraz bekletip parmaklarımın ucuna taktığım kozaları dairesel hareketle yüzüme uyguladım. Bazen sadece kozayı sürerken cildime bazen de temizleme jelini cildime sürüp kozalar ile dairesel hareketle yedirdim cildime. Peeling sonrası verdiği yumuşak his gerçekten gayet de parlaktı cildim. Banyo sonrası bile olsa cidden kiri aldı. Kozalar çok kirlenmiş ise tekrar kullanmadım.3. Aşama Nemlendirme: Moisturising Cream- Gel
Son aşama olan nemlendirme için ise krem-jel yapısında olan nemlendirici ile bakımınızı tamamlıyorsunuz. Numune miktarı biraz daha fazla olsa daha çok deneyimlemek adına en azından paket kullanım süresi boyunca devam etmek isterdim ama şunu söyleyebilirim benim gibi yağlı fakat nemsiz cilt sahibi iseniz bir minik numune paket tüm yüzünüze yeter.Temizleme ve peeling sonrası yanaklarımda hafif de olsa oluşan gerginliği aldığını ve cilte tarafından hemen emildiğini söyleyebilirim.

Ürün ile ilgili genel olarak yorumlarım bu şekilde. Almak isterseniz  web sitesi eeose.com ve http://www.eeose.com/urunler/16 linkinden ürüne direk olarak ulaşabilirsiniz.


 NOT: bloğumda bazı postlardaki fotolar silindiği için görüntüler sitenin kendisinden alınarak editlenmiştir.


**ürün firma tarafından gönderilmiş olup deneyimlerime dayanarak yazılmıştır.

FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

2 comments:

  1. şu ipek kozası bende merak uyandırdı kuzucum :O

    ReplyDelete
  2. çok memnun kaldığım bir set oldu yüz yıkama jelini de özellikle sevdim..

    ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...