28 January 2014

Yüzünüzdeki kızarıklıklar için (belki) bir Çözüm: Nappy Sprey

Bir ürünü tavsiye etmeden önce uzunca süre kullanım, kullanım sırasında yan ürünler, sağlık durumum ve yiyip içtiklerimi not alıyorum genelde. Zaten yazı yazmayı seven her türlü bahaneye hazır olan ben için aslında hiç zor olmuyor bunları yapmak. Bir ürünü özellikle söz konusu sağlık ise iyi düşünmek gerekiyor. Bir de bunun vebalini taşımak var aman aman.

Yanaklarımda hassasiyete bağlı sürekli kızarıklar olur. Yazın güneşten kışın ise soğuktan. Bazı zamanlar o kadar hassaslaşır ki  canım acır. Yüksek korumalı güneş koruyucu kullansam bile fayda etmez o derece. İçimdeki kova dürtüsünden olsa gerek ben bundan bir şey yaparım diyerek biriktirdiklerim yetmezmiş gibi ben bunu bir yerime sürerim işime yarar diye alıp kullandıklarım da var. Keşfetmeyi seviyorum evet!

Turuncukasa bir alışverişimde hediye gelmişti aslında keşif ürünüm Nappy Sprey. İyiki de gelmiş.


Nappy Sprey Bebeklerin popoları için pişiklere bağlı kızarıklar için önerilmiş %100 doğal bir ürün.

İçerik bilgisi ise şöyle:


Ben nasıl mı kullandım?
Bebek popoları hassas ise benim de cildim hassas diyerek bir gece banyodan çıktıktan sonra yatmadan önce pıslattım yüzüme .Sabah kalktığımda ( hep yan yatarım, yastık izinden kaynaklı kızarıklıklar hep olur ) cildimde görmeye alıştığım kızarıklıklar çok hafif idi. İlk etki için hiç fena değildi ve sürekli kullanım sonrası aynı etki hep devam etti. 


Sprey olduğu için kullanımı kolay. İlk kullandığınızda cildinizde yağlı bir his bırakabilir. Biraz cildinizde kalınca emiliyor zaten .  Bu sebeple ben banyo sonrası nemlendirici sürmeden kullandım kendisinin nemlendirme özelliği mevcut zaten. Sadece göz çevresi kreminiz ya da hafif bir nemlendiriciyi kullanacağınız bölge hariç sürebilirsiniz.
Sürdükten sonra hafif parlama olabilir yağlı yapısından dolayı bu sebeple makyaj altı için saatler öncesinden kullanıp ve havlu ile hafif tampon yapılıp fazlası alınabilir.


Üründen memnun muyum? Kesinlikle.
Gerçekten tedavi edici ve onarıcı etkisi var. Bu etkiyi hem yanaklarımda hem de yeğenimin poposunda ailece  gördük :) Kullanımı kolay ve boyuta özelliklerine vaatlerine göre  pahalı bir ürün değil. İçerik olarak da hiç  fena değil.
Ürün ile ilgili tek sıkıntı kokusu! Sıkınca ilk tendeki kokusu hoşunuza gitmeyebilir  ama dayanılamayacak gibi değil. Sonra ya alışıyorsunuz ya da koku bekleyince gidiyor.


*************************

Benim bu ürünle ilgili genel tecrübem böyle. Yedeğini aldığım minik sırrım resmen :)
Bu arada hep gece yatmadan önce banyo sonrası kullandığım için cildim yağlı ve hiç sivilcelenme yapmadı.
Sizin bu ürünle ilgili deneyimleriniz oldu ise benimle paylaşın lütfen.FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

20 January 2014

Yeni Takı'ntım: Saç aksesuarları // Hair Accessories

Aksesuarın her türlüsünü seviyorum evet itiraf ediyorum. Son zamanlarda ise saç aksesuarlarına taktım. Özel günlerde ve çok eski dönemlerde kullanılan saç aksesuarlarının gündelik hayatın içine çıkıp gelmesi sevmemin en büyük bahanesi  olsa gerek.
Tarzınıza farklı hava katmak ve daha da  iddialı  olmak için siz de tercih edebilirsiniz :)


I love all accessories. But nowadays I get obbssed with hair accessories. The most important point why  I like is  it becomes part of the daily style. You can used it if you want to get more stronged your style!
 

 

 
kaynak: Google search
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

19 January 2014

KIŞIN CİLDİMİZİ NASIL NEMLENDİRELİM?

“ISLAN-YAĞLAN-KURULAN”
 
Kış döneminde cilt bakım rutininizi yeniden düzenleyin
Cilt kışın maruz kaldığı soğuk hava nedeni ile nemini kaybeder,  hava kirliliği ve az su tüketimi gibi dış etkenler sebebiyle ışıltısını kaybederek kurur, donuk ve mat bir renk alır. Yetişkinlerin de tercihi Johnsons Baby Yağ, kuru cilde uygulanan pek çok krem ve losyona göre 10 kata kadar daha fazla nemi hapseder, cildin nem tutma kapasitesini artırarak yumuşak ve pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 
 
Johnsons Baby Yağ ile 3 kolay adımda derinlemesine ve 10 kat daha fazla nem kazanmanın püf noktası; ıslan, yağlan, kurulan.
Islak cilde uygulandığında 10 kata kadar daha fazla nemi hapseden Johnson’s Baby Yağ ile bebeksi yumuşaklıkta bir cilde sahip olmak mümkün. Ilık bir duş sonrası, ıslakken cildinize bebek yağını uygulayın. Bakım uyguladıktan sonra cildi durulamayın ve cildinizin ıslaklığını bir havlu ile nazikçe alın. Diz, dirsek, topuk gibi daha çok kuruyan bölgelere ise ıslakken masaj yaparak uygulama ile ekstra pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsiniz.
Islak cilde uygulanan bebek yağı kuru cilde uygulanan pek çok krem ve losyona göre cilde daha fazla nem hapseder. Özellikle sıcak su ile durulanmak cildi kurutarak sahip olduğu nemi kaybetmesine neden olur. Yumuşak bir kurulama ile cilde hapsedilen Johnson’s Baby Yağ gün boyu etkinliğini devam ettirir, ipeksi bir dokunuş ve parlak bir görünüm sağlar.

 
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

18 January 2014

Hafta Sonu için // For Weekend

Renkli cıvıl cıvıl // colurfull and chearfull
 
 
 
bol yemeli içmeli sohbet etmeli fotoğraf çekmeli güzel vakit geçirmeli arkadaşlar ile vakit geçirmeli
 // having good times with friends
 
 
Ya da evde keyif yapmalı// or stay at home
 
süslenip püslendiğiniz  // wearing speacial clothes
 
gece için hazırlıklar yaptığınız// prepare for saturday  evening
 
gece çok içip sabahına ayılamadığınız. Ay bayılazammmm'lı  // get out of control
 

BIR HAFTA SONU OLSUN. SİZİ SEVİYORUM! // HAVE A NİCE WEEKEND


 


 
 
 
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

16 January 2014

3 Okul için Kitap ve Kırtasiye Yardımı

Daha önce benim de bursiyeri olduğum köprü grubunun yardımlarını yazdım. Çok az talep gördü.
Yine aynısı olacaksa da ben yine bıkmadan yazıyorum.Belki birisi için bile vesile olur. Kendisi için olanı başkası için de ister. Hepimiz aynı bütünün parçaları olduğumuzu hatırlar.

Almanın sonu yok malum.Alışveriş yapmayı sevenlere :

 
 
Bu ODTU topluluğu kimdir?
Güvenilir mi?
Ve benzeri tüm sorularınızı mail ile cevaplarım içinizin rahat olması için.


FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

13 January 2014

Pazartesi Çantaları Moschino'dan // Monday Bags from Moschino

Moshino Jeremmy Scott ile yeni anlaşma yaptı ve ilk tasarımlarının geçtiğimiz günlerde ilk görselleri yayınlandı. Orjinal ve ilgi çekici tasarımlarını sunan Jeremmy Scott'un tasarımlarından en çok çantaları dikkatimi çekti. Büyük Moschino yazıları olmazsa olmaz olmuş çantalarında ve diğer tasarımlarında.

Moschino, which celebrated its thirtieth anniversary in Milan last month, has hired Jeremy Scott to be its new creative director. Jeremy Scott's designs sell under  the pre-fall 2014 collection.
I love bags from this collection.Veee Pazartesi çantalarımız..
And Monday bags..

 Kırmızı olsun beş kuruş fazla olsun denilir ama bu çok fazla olmuş.
Tasarım diye buna denir. Harika!! Favorim...
Red one my favorite. I love love love it! Wonderful!

FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

10 January 2014

Seviyorum Seni Lacivert // I love you Dark Blue

Dolabında en çok olan renk ne derseniz "lacivert" derim. Bir de güzel bir tonu yakalanmışsa of of yeme de yanında yat :) Siyah ve beyaz asil bir renk olabilir evet ama lacivert de hiç fena sayılmaz hani. Giyimden dekorasyona her türlü kullanımına bayılırım efendim.
[Lise talebesi iken formasından herkes nefret ederken ben sade lacivert eteğimi çok severdim süveterim ile o derece :P]

Hadi siz de bir şeyler söyleyin lacivert hakkına!!!

My favorite color is dark blue. I love it. I also like using it anywhere ( decoration, clothes, accessories...)
It is more than high school uniform.
What are you thinking about  this color?


Lacivert her şeyde güzel de iyi tasarlanmış doğru elden çıkmış gece elbiselerinde ayrı bir asil azizim.
Bu konuda favori tasarımcılarım Elie Saab ve Zuhair Murad  da benimle aynı fikirde olacaklar ki laciverti kullanarak yine şahane şeyler ortaya çıkarmışlar 2014   koleksiyonlarında .

Dark bluehave  the most different and wonderfull apperance with in  well degisn dress. My favorite designer Elie Saab and Zuhair Murad agree with me. Both use dark blue in their 2014 collections.Mezuniyet balomda elbise tonu için fuşya mor arasında kalıp mor mor diye tutturup  son anda lacivert seçmiştim.
Görür görmez  vurulmuştum tonuna. Kimse ile de pişti olmadım renk olarak bile o derece :)

FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

07 January 2014

Yeni bir hikaye : 2014

Geldi gelecek aman bitsin yeni yıl gelsin derken 2014e girildi üzerinden 6 gün geçti bile.
Birinci haftasını tamamladı bugün itibari ile.
Yeni yıl için alınan kararlar yapılacak listesi henüz taze, geçmiş muhasebesi yapılmış iken bakalım bunun yansıması bloga nasıl olacak. Beklemeye devam ediniz efenim ki uzun bir süredir yayın girilmem bekleniyor zaten :O

Tembel blogger bu yıl çok kararlı a dostlar.
Şu erteleme alışkanlığı ve üşengeçliği de olmasa iyi blogger aslında :)
ÖPERİM HEPİNİZİ.


FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...