07 November 2014

Farmasi Dudak Ürünleri Yorumu

Farmasi markasından gelen ürünleri gruplarına ayırarak yazmaya devam ediyorum. Göz ürünlerini iki ayrı postta yazmaya karar vermiştim araya dudak ürünlerini yazmak istedim arka arkaya okuyup sıkılmayın diye :)
Markanın ürünlerini yorumladığım ilk ürün yorumlarını okumak isterseniz yazı linki:
http://drycfc.blogspot.com.tr/2014/09/farmasi-kozmetik-goz-makyaj-urunleri.html

Bu postta ise bol bol dudak ürünleri yazısını bulacaksınız. Ürünleri seçme şansımız olmadığı için gelen makyaj ürünleri bazen seçsem ancak bu kadarını seçerdim dedirtiyor rujların renkleri tam da böyle dedirttirdi bana. Biri en sevdiğim ton diğeri ise bende olmayan almak istediğim bir renkti.**Farmasi Rouge 03 **
Plastik mat siyah her daim sevdiğim siyah-altın uyumu ile şık duran bir ambalaja sahip rujun numarası 03. Tam bir Barbie pembesi. İçindeki makedemiya yağı sayesinde yumuşak ve nemlendirmesi güzel. Benim gibi kuru dudaklara sahip olan biri de altına nemlendirici sürmeden kullanabilir kalıcılığı hiç fena değil. En dikkatimi çeken yanı: Kokusu. Öyle güzel ki çocukluğumda annemin ruju böyle kokardı hep sevmişimdir bu ruj kokusunu.
Farmasi Rouge

Rujun üstünde Farmasi markasının ismi ve dudağa sürülecek kısmında da çok güzel bir baskı var. Her şey iyi hoş da ürünün numarası çok özensiz en alta arka kısmına sadece 03 diye yazılmış. Böyle şık bir ambalaja insan ayrı bir özen bekliyor tabi ki. Ürün 4 gr normal fiyatı 18 tl ancak katalogda indirimde Kasım ayı süresi boyunca.
Farmasi Rouge

Cilt alt tonum sebebi ile biraz farklı durmuş sanki :) Dediğim gibi tam bir pembe sarışın olanlara daha çok yakıştırıyorum bu rengi nedense.
Farmasi Rouge

**Farmasi True Color Lipstick 19**
Coral tonlara bayıldığımı duymuş olacaklar ki  en sevdiğim ruj bu oldu sadece rengi için ama :)
Rengi ile fethetti beni. En sevdiğim ton kesinlikle. Bu rujun kokusu da diğer ruj gibi anı ruju konumunda benim için. Sevdim ben kokularını galiba bu günlerde hassasiyetim var kokulara. Yapısı gayet yumuşak bu rujun da. Kalıcılığı orta derecede.
Farmasi True Color Lipstick

Yine plastik ambalaj ile siyah - gümüş tonlarında fakat diğer rujun görünüşünü daha çok sevdim. Rujun üzerindekı etiket direk ürün yerine bir jelatin üzerinde olsa bence daha iyi olurmuş içerik , ömür bilgisi yazmasına ve diğer rujda benzer bir bilgi olmamasına rağmen. Sevmiyorum ben bu görüntüyü nedense. Rujun hem üzerinde hem altında seri ismi ve numarası yazıyor.
Farmasi True Color Lipstick
Aynı şekilde Farmasi yazısı ve minik bir baskı var rujun üzerinde. 4gr normal fiyatı 16 tl. Kasım ayı katalogda indirime girmiş 8 tlye satılıyor.
Farmasi True Color Lipstick

Farmasi True Color Lipstick

** Farmasi Pure Gloss 3in1 06**
Öncelikle şunu belirtmeliyim ki glosslar ile aram pek iyi değil. Sevemiyorum nedense. Yapış yapış o hissini çantaya akmasını bulaşmasını sevmiyorum. Fırçasına bile bulaşması hiç hoşuma gitmiyor. Kirli gibi geliyor bana. Yorumum buna göre olacaktır.
Üründe üçü bir arada olmasının nedeni : parlaklık bakım ve renklendirme. İçeriğinde Jojoba yağı ve E vitamini sayesinde  nemlendirmesi güzel  ve ruj üzerine kullanınca da fark edebilirsiniz siz de.
Farmasi Pure Gloss 3in1

Fırçası bildiğimiz klasik süngerli gloss fırçası ve ucu. Bana kendini sevdiren özellikleri ise ambalajının şıklığı ve kendi fırçasına bile bulaşmaması. Ürün fazla miktarda gelmesi mümkün olmadığı için kapağın ağzı dar akmayı da önlüyor böylece. Sevdim ben bu yönünü.
Farmasi Pure Gloss 3in1

Rengi ise daha çok başka rujun üstüne kullanılacak türden ve kullandığım nadir gloss oldu kendileri :) Rengin numarası ambalaj altında yazıyor.  Biraz vanilya biraz çikolata gibi yoğun parfüm kokulu likit ruj 9.2gram Fiyat bilgisi Kasım ayı kataloğunda olmadığı için bilemiyorum.
Farmasi Pure Gloss 3in1

** Farmasi Gleam Rouge Liquid Lipstick 17**
Bana gelen diğer bir gloss ise Gleam Rouge serisine ait. Ürün ambalajı sert plastikten ve aşina olduğumuz bildiğimiz gloss ambalajında. Bu ürünün de üzerinde etiket var . Etikette içerik ürün isim numara ve kullanım bilgisi ile barkodu yer alıyor.
Farmasi Gleam Rouge Liquid Lipstick

Ürün koruması açılmaması için iyi bir yöntem tabi ki ama bence jelatin içine alınması daha hoş olur. Etiketin açıldıktan sonraki o görüntüsünü sevmiyorum ben hiçbir üründe markada sadece bu markaya özel olarak değil.
Farmasi Gleam Rouge Liquid Lipstick  

Ürünün fırçası klasik gloss süngeri. En ideal olanı da bu olsa gerek genelde bu kullanıldığına göre. Parlaklık konusunda vaadini cidden yerine getiriyor. Doğal hoş bir parlaklığa sahip.
Farmasi Gleam Rouge Liquid Lipstick

Rengi ise çok güzel bir nar çiçeği. Seride olan en güzel renklerden biri bence. Ürün 4.5 gram İndirimsiz fiyatı 20 tl Kasım ayı kataloğunda indirimli 9.99 tlye satılıyor.
Farmasi Gleam Rouge Liquid Lipstick

Ürünlerin genel yorumu bu şekilde. Merak ettiğiniz eklemek istediğiniz olursa lütfen yorum bırakın. Çok mutlu olurum. Benim değinmediğim yerler kalmış olabilir.

** Ürünler firma tarafından gönderilmiş olup ürün yorumu  tamamıyla kişisel denemelerime dayanmaktadır. FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

4 comments:

 1. Rujların renklerini çok sevdim, desenleri de çok hoş. Etiket konusunda dediklerine katılıyorum !

  ReplyDelete
 2. Özgün paylaşımlarınız için tşkler,paylaştım...
  Farmasi sipariş ve ürün temini için profilimize uğramayı unutmayın...

  ReplyDelete
 3. Farmasi ürünlerini daha önce hiç kullanmadım gayet güzel görünüyorlar ruj stoğum azalınca deneyebilirim.

  Bu arada blogunu takibe aldım.

  Benim bloguma da beklerim henüz çok yeni 4 günlük bir blog http://pembemakyajcantam.blogspot.com.tr/

  ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...