15 August 2014

Organique - Body Sugar Peeling

Son zamanlarda bloglarda Organique rüzgarı esiyor.  Organique aslında bir Polonya markası ve butik mağaza olarak çalışıyor genelde. En güzel yanlarından biri de ürettiği ürünlerin içeriğine dikkat ediyor. Avrupa Birliği kozmetik yasal gereklilikleri uygulayarak ORGANIQUE, SAFE FORMULA ibareli ürünleri Paraben, Silikon, Etanol, PEG, Sülfat, Parafin, Phtalates, Vazelin, Formaldehit, SLES, SLS, ALS, Etanolamin, Sentetik Boya, Alkol içermiyor. Üretim esansında hiçbir hayvansal ürün kullanmıyor  ve hayvanlar üzerinde de  test edilmiyor.
 
Vücut- Cilt- Saç  Bakım, SPA , Banyo , Mumlar ve Erkek ürünleri gibi çeşitli ve geniş ürün yelpazesine de sahip.
 
Peeling delisi olarak ben de olan ürünü ise Body Sugar Peeling. Kokusu beni benden alıyor. Doksanlarda çocuk olmuş olanlar bilir yumiyum vardı bir de kokulu silgiler. O koku canlanıyor hafızamda :) O kadar güzel bir kokuya sahip ferah ferah!
 
Ürün kapağı çok şık bir ambalaj içerisinde maalesef plastik kavanozda satılıyor. Cam olsa daha da mutlu ederdi beni bu kadar içeriğe dikkat ederken hem de. Söylemeden geçemeyeceğim.
 
Çarkıfelek meyvesi ile limonlu olması da ayrı bir tesadüf oldu benim için. Yağlı cilde sahip olduğum için ( sırtım ve göğüs kısmında biraz ) limon içerikli peelingleri kullanmıştım daha önce. İçerik bilgisi ürünün ön kısmında liste halinde
 
Shea yağı ve soya yağı cildi yumuşacık yapıyor. Kullanım sırasında vıcık vıcık arınmayacak kadar yağlı değil. Balmumu' nun faydası ya da zararı tartışılır ancak üründe mevcut.
 
Ambalajın altında ürün ithal olduğu için Türkçe bilgilerine yer verilmiş.Üretim ve tüketim tarihi yazısına göre üç sene dese de kullanım süresi ağzı açıldıktan sonra çok  kısıtlı.6 ayda düzenli kullanım sonrası bitebilir ama.
 
Şeker peelingi olması sebebi ile tanecikler biraz iri gelebilir. Ben peeling sever  ve sürekli kullanan biri olarak bu konuda tek bir ürünü vücudunuzun bütün bölgesine kullanmamayı daha doğru buluyorum. Sert olan ( kalça - popo üzeri- dirsek - topuk ) gibi bölgelere rahat bir şekilde kullanabilirsiniz bence.
-----------------------
Daha fazla bakmak , ürünlerini incelemek ve alışveriş yapmak isterseniz sitesi http://www.organique.com.tr 'ye bakabilir hazır varken de %50 indirimli ürünlere göz atabilirsiniz.
 
 
 
 
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

1 comment:

  1. Başka bir çeşidini kullanmıştım 6 ay bile sürmez çok çabuk bitirmiştim ben haftada 2 kullanıp..

    ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...