04 February 2014

Durance Blogger Etkinliği : Parfüm Eğitimi!

Ankara bloggerları olarak Durance'den çok güzel  ve teması parfüm olan bir davet aldık.  Özlem hanım bu konuda bizzat eğitim almış  ( hala da devam ediyormuş) ve ürünleri önce başına gelen bir sağlık sorunu sebebi ile kullanmaya başlamış ürünleri çok iyi tanıyan ve aynı zamanda her anı dolu Ankara'da bir çok etkinliklerde bizzat görev almış sohbeti hoş konusunda uzman biri. Bizi de parfüm konusunda çok kısa bir zaman dilimi içerisinde senelerdir süren eğitiminden çok değerli bilgiler paylaştı.
Öncelikle Durance  Fransa kökenli  doğal olmayı ve doğal ürünler kullanmayı görev edinmiş, özel topraklarda üretim yapan ve en fazla içeriklerinde %5 sentetik ( yasalar izni ile ) %95 kısmı doğal olmak zorunluluğu ile üretim yapan bir marka." Koku " filmi de bu verimli ve özel toprakların bulunduğu bölgede çekilmiş.


Durance markası lavanta olarak başlasa da artık o kadar geniş ürün  yelpazesine sahip ki. Butik mağazasında artık cilt bakımı, parfüm , ev kokuları , gıda , kozmetik, erkek bakım ürünleri , bebek bakım ürünleri dahası dahası ...  ve Durance' ye ait olmayan  ama içeriği temiz ürünler de mevcut.

 
Parfüm eğitiminde edindiğim parfüm alırken ve kullanırken dikkat edilmesi gerekenler özetle şöyle:
 
* Kokuların  sıralanmasını  temel olarak şu şekilde göz önünde bulunduruyoruz:
- Reçine
- Ağaç kabuğu imbiklenmesi
- Çiçekli bitkiler
- Baharat
-Narenciye
 
Böyle sınıflandırınca sevdiğiniz koku grubunu seçmek daha kolay oluyor böylelikle!

* En doğru parfümü seçmeniz için dikkat edilmesi önemli olan dikkat etmeniz gereken basamaklar var.  Bunlar ise sırasıyla ile şöyle:

1. Parfümü vücudunuza değil ilk olarak kağıda sıkın.
2. Hemen sıkar sıkmaz koklamayın biraz bekleyin ( en az 5 dk) hatta dolaşın ondan sonra alın çünkü parfümlerin genel olarak üç notası var. İlk notada hafif moleküller, ikinci ( orta ) notada  ilk notadan farklı koku almaya başladığınız daha ağır moleküllerin olduğu ve alt nota esas parfüm moleküllerinin olduğu en ağır koku gelir.
3. Sonra vücudunuza deneyin!
4. Sizi iyi tanıyan biri ile gidin. Yardımcı olmasını isteyin.
5. Gece ve gündüz için farklı koku tercihlerinde bulunun.
 


 
Parfüm üretme kısmının aslında ne kadar zahmetli bir iş olduğunu çok daha iyi öğrenmiş oldum aslına bakılırsa. Düşünsenize şu pamuktan muhteşem bir koku çıkabiliyor ortaya. Pudralı koku seviyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Hayvanlar üzerinde deney yapmayan , doğaya dost, insanlara dost  bu parfümleri.

Ayrıca genelde kokusuz olarak bilinen gelinciğinde kokusunu yaparak dünya çapında yapılmış bir yarışmada ödül olan bu özel  kokuyu keşfedin derim.
 
---------
Özlem hanım ve Selin hanım ile inanılmaz keyifli bir zaman geçirdik. İşini ciddiye alan, sevdiği işi yapan insanların güzel enerjileri size de yansıyor. Saatler nasıl geçti anlamadık o kadar güzel bir sohbetti.
Küçük eğitimimizin ardından mağazayı gezdik ve gönlü bol mağaza sahiplerimiz bize deneme  ürün hediyelerinde bulundu.
Yolunuz düşerse Armada'daki Durance Butiğine uğrayın derim. Özlem Hanım ve mağaza ekibinin hoş sohbetine siz de ortak olunca ne demek istediğimizi  anlayacaksınız.
Özlem  ve Selin Hanım'a bu güzel sohbet ve hediyeler için çok teşekkür ediyorum :)
 
 

 


 
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

No comments:

Post a Comment

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...