27 July 2013

Bu Yıl Yapmalı -5 / Motto of the Year- 5

8) Sağlığına daha çok dikkat et! // More carefull about your healthy

Bir kaç saniyelik bir dikkatsizlik hayatına bile  mal olabiliyor  insanın. Ne oldu nasıl oldu anlamadan hem de ve hep şunu hatırlatıyor hepimiz engelli adayıyız ve ölüm her an bizim için.
Ev kazaları ise engelli olmanıza sebebiyet verenlerin en başından geliyor.
Bir anda ayağım kayıp toto üstü oturup kuyruk sokumunu kıran, hiç garantisi olmayan tedaviyi yaptırmaya korkan  kova kadını acı içinde kıvranırken bundan sonra ne olacak diye kendi kendini yerken , hep bunları düşündü ve paylaşmak istedi sizinle. Tedavi olup olmamak arasında gidip geliyor ve hala korkuyorum. Cerrahi hiç bir müdahale de olmuyor maalesef. Dua edin bana olur mu?
Ve tekrar öğrendim ki sağlıklı olmak gibisi yok ve en büyük zenginlik.
Ne kadar da  hoyrat davranıyoruz kendimize ,vücudumuza, ruhumuza. 
Şu bu onu demiş bunu demiş umursamayın artık lütfen. Sağlığınız yerinde sapa sağlam iseniz dünyanın en zengin insanısınız. Eğer yapabilirseniz arada acil servislere gidin ve oradaki gerçek insan manzarasını görün tvlerde sosyal medyada size yansıtılan yerine.

Hepinizi öpüyorum <3

NOT:Ev kazalarına karşı dikkatli olun özellikle toto ve kafanızı koruyun!FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

4 comments:

 1. Çok çok geçmiş olsun canım.. bu sene banada hiç iyi gelmedi 2 ameliyat ve hastaneye taşınmalar devamlı;)
  sağlık herseyden önemli, o yerinde olsunda gerisi hersey olur...
  Dikkat et kendine çok ;)

  ReplyDelete
 2. çok geçmish olsun. Sabirli ol.

  ReplyDelete
 3. ben de son 15 yıldır hiç düşmememe rağmen bu yıl yaşadığım ağrıyla kuyruk sokumu kemiğimin kırılıp yanlış kanadığını öğrendim, kaynayan kemiğe de tedavi mümkün olmadı haliyle. Oturma simidiyle idare ediyorum şimdilik, dene istersen, ağrıyı azaltıyor. Çok geçmiş olsun:((

  ReplyDelete
 4. Aaaaaa.. Çok geçmiş olsun canım, kendine dikkat et :/

  ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...