24 April 2013

Etkinlik: YKM " Estee Lauder ile Haute Couture Makyaj "

19-20 Nisan'da  Estee Lauder'in ilk olarak Ankara'da gerçekleştirdiği etkinlik Kızılıay YKM'nin ev sahipliğinde gerçekleşti. Etkinliğin ana teması:  Makyaj uzmanı Serap Saydam ile kişiye özel yüz analizi yapıp, sadece kişiye uygun makyaj bilgileri verip, sadece kişiye  özel  makyajı yapıp, tüyolar vererek, ayrıca  sabah makyajınızı nasıl akşam dışarı çıkmak için uygun hale getireceğinizi ve bunun yanı sıra Gülay Kuriş ise size özel kıyafet seçimi önerisinde bulunup akşama nasıl hazırlanacağınız konusunda yardımcı olmak. Ayrıca ilk defa bir marka ile etkinliği  Serap hanımın.

Serap Saydam kim derseniz? Televizyonda dizi, film ve reklamlarda izlediğiniz hatta çok beğendiğiniz maalesef isimleri gizli tutulan yazamadığım ünlülerin yıllardır özel makyajını yapıyor. Dile kolay 25 yıl kişisel makyözlük, 400den fazla reklam filmi ve 15i aşan dizinin başmakyaj tasarımcısı. Şu an gösterilmekte olan > İntikam < dizisi oyuncularının makyajı Estee Lauder ürünlerine emanet. Şahika' nın ruju en çok merak edilip tercih edilen.

Davetlisi olduğum bu etkinlikten sizin için yakaladığım çok ilgi gören etkinlikten detaylar:

Sabah 11de başlamasına rağmen çok kalabalıktı. Ankara'da ilk defa yapılıyor ve Estee Lauder markasının da çok tercih edilmesi sebebiyle kadınlar çok fazla ilgi gösterdi.
 
Hazırlanmış Estee Lauder standlarında özel makyaj için masalar ve ürünler hazırlanmış halde kadınlara hizmet etmeyi bekliyordu. Hepsini tek tek denedik mıncıkladım :)

Serap Saydam birebir makyaj öncesi kişinin yüzüne özel masaj yaparak başladı makyaja.
Her makyaj öncesi fondöten sürülmeden yüzümüzdeki çizgilere hiç bir ürün kullanmadan önce nemlendirici sonrası parmaklar ile masaj yapmak gerekli olduğunu da ve nasıl yapılması gerektiğini tek tek  gösterdi.
 
 
Gerekli cilt tonu, renk analizinden sonra kişiye makyaj dışında cilt bakımı için ürün bilgisi verilip ve makyaj malzemesi seçimine geçildi.
 
Serap Saydam genellikle fırça kullanmadığını , sade makyajdan yana olup hafif doğal ürünleri tercih ettiğini belirtti. Parmak ile uygulanmış göz ürünü sonrası doğal olması için kahve tonlarında yüzde yokmuş gibi durmasını sağlayacak kalem seçiminden sonra gerekli rötüşları yaptı.
 
 
 Veeee SONUÇ
Usta elden çıkmış gayet kaliteli ürünlerle yapılmış makyaj hangi kadını mutlu etmez ki?
Makyajı yapılan hanımefendi fotoğrafını kullanmamıza  izin vermiştir. 
 
Etkinlik için İstanbul'dan özel ekip ile gelmişti Estee Lauder ekibi. Ankara ve İstanbul ekibi makyaj sanatçısı Serap hanımdan özel eğitim almış. Randevu ile gelen kadınların makyajını ekipten uzman kişiler yapıp kontrolünü ve eleştirisini Serap Saydam'a bırakıyorlar.
 
 
 
 Kullanılan ürünleri merak ediyorsanız temel en çok tercih edilen  ürünler:


Siz de bu ürünleri kullanarak modellerdeki gibi usta ellerden çıkmış kaliteli duruşu olan makyaja sahip olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken Estee Lauder kalitesine kendini teslim etmek
 
 


Estee Lauder ekibine güzel davetleri , bloger olarak bizi en iyi şekilde ağırlama özenini gösterip samimiyet ve güler yüzleri için çok teşekkür ederim.
FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

4 comments:

  1. makyaj çok güzel olmuş ciden ve estee lauder'ın göz altı kapatıcısına bayılıyorum!

    ReplyDelete
  2. Çok severim bu tarz etkinlikleri,eğlenceli görünüyor...sevgiler

    ReplyDelete
  3. Çok güzel olmuş makyajın ;) Ben senden sonra geldim galiba :( Yazısı yolda. Sevgiler

    ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...