11 February 2013

Kurtarıcım : Yağlı Saçlara Özel Lavantalı Şampuan

Şu saçlarımı adam edebilmek için döktüğüm paraları başka hiç bir şeye dökmemişimdir herhalde. Sorunun çözümü de neredeyse yok gibi yıllardır uğraşıyorum denemediğim şampuan kalmadı ama memnun olduğum iki üç tane vardır bunlardan biri de
""Mecitefendi Lavantalı şampuan.""

Öncelikle şunu belirtiyim saç yağlanması içten kaynaklanan bir durum bir de tabi bizim yanlış yaptıklarımız var.  Biraz kendinizi kullandığınız ürünlerinizi ve nasıl kullandığınızı saçınızı nasıl yıkamanız gerektiğinizi bilmek gerekiyor.
Benim durumum şöyle Anemi hastasıyım ve yağlı bir cilde sahibi. Çok şahane yeme alışkanlığım da olduğum söylenemez.
Çinko ve demir eksikliği mevcut. Alkol ve sigara hiç kullanmam.Şampuan evet yağlandırmayı durdurmayı  etkilemedi ( böyle bir şeyi beklemiyordum zaten) ama saçımı İkinci günün akşamına kadar idare etti.  Kokusu kıvamı muhteşem. Lavanta zaten yağlı cilt ve saçlara hep önerilir. Yatıştırıcı arındırıcı ve antiseptik etkisini sevdim. Saçlarımın parlaklağına kötü bir etkisi olmadı (genelde bu tür doğal içerikli şampuanlar yapardı)

Ben iki kez yıkıyorum saçlarımı az elime döküyorum ondan sonra saçıma sürüyorum. Kaynar suyla yıkanmanızı asla tavsiye etmem sıcaktan ılığa yakın bir su;  şok etkisi olsun diye son suyu buz gibi soğuk olarak  uyguluyorum. Yıkarken saçlarınız sertleşmiş gibi gelebilir ben düzenli saç kremi kullandığım için bu sorunu  da böyle  çözüyorum.
 
 
Şampuanın arkasında yazanlar  ve içerik aynen bu şekilde:

400 ml. Aktarlarda satılıyor sadece ( TABDER üyesi aktarlardan alın derim) Ben 14 liraya aldım fiyatı 14-20 arası satıcıya göre değişiyor. Kendi sitesinde de satış mevcut.

Yağlanma problemimin kaynağını bulabilmek için tedaviye başlayacağım. Saç derisi egzamasından şüpheleniyoruz. Hala devam ediyorum biterse tekrar alır mıyım etkilerini bildiğim bir şampuan alırım kesinlikle. FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

5 comments:

 1. canımm öncelikle gecmıs olsun dıleyeyım. Kuzum lavanta sampuan emınım guzeldır ama dedıgın gıbı dr tedavısı en iyisi. Saç deyince akan sular duruyor bız kadınlar için. Güzel sonuçlansın yeni süreç.cok opuyorum canımm

  ReplyDelete
 2. geçmiş olsun, inşallah ciddi bir şey yoktur. Mecitefendi'nin birkaç kremini falana denemiştim, çok güzeldir, ayrıca şirketin eski kimyagerini ve bütün bunların ustasını da bizzat tanıyorum, kadının bilgsi ve tecrübesi müthiş, o yüzden yaptığı ürünlere de gözüm kapalı inanıyorum.
  denemek lazım bu şampuanlardan

  ReplyDelete
 3. bunu hemen denemeliyim :)

  bende beklerim :)


  http://shoeeobsessionn.blogspot.com/

  ReplyDelete
 4. Problemini çözebildin mi bilmiyorum karma bir cilde sahip olup, yağlı uzun saçlara sahibim.

  Aileme göre sık yıkanmaktan, yağ dengemi bozmuşum. Saçım ince telli, bu yüzden de yağlanmaya pek müsait. Ya bi'de benim elim sürekli saç ve yüzümdedir, bunun da etkisi olduğunu söylüyorlar.

  Cuma sabah yıkansam Pazar sabah mutlaka yıkanırım o da en geç ve dışarıda biriyle görüşmek gibi bir planım yoksa. Takıntılı olduğumu düşünürdüm de, benzerlerim varmış.

  Not ettim, umarım biraz olsun faydalı olur...

  ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...