27 February 2013

Kredi Kartı Aidatı İadesi Serüvenim :)

Twitter' dan  herkes sorunca post yazmak şart oldu.

Benim durumum şöyle idi:
Üniversiteli öğrencilerine özel kredi  kartımın süresi bitmişti ( öğrenci olduğum sürece kart aidatı yok diye başvurmuştum) ( üniversiteli kartın kart iadatı 20 tl olmuş )
onlar bana ben istemeden kartı adresime gönderdiler ama gelen kart  klasik kredi kartı idi
( kart aidatı 40 tl ama ve ben hala öğrenciyim ).
Ocak 2013 extremde 40 tl  kart aidatı olarak açık açık yazılarak yansıtılmış ancak o  ay ebayden alıveriş yapınca fark etmedim ödedim bu haliyle. Ancak  kendim aylık borçlarımı bildiğim için Şubat ayı ekstremdeki fark taksitlerim devam etmesine rağmen hemen dikkatimi çekti.

Şu aşamaları takip ederek ilerledim:

** Hemen ilgili bankanın müşteri hizmetlerini aradım durumu anlattım ; kartımı değiştirmek istediler  ( pazarlık yapmadım) kabul etmedim çünkü bu durum beni +1 öne çıkarmıştı. 20 tl kart aidatı var öğrenci kredi katının değiştirelim hemen diyerek ikna etmek istedi ama istemedim.

** Biz size mail ya da telefon ile döneriz dediler. Mail ile dönüş yapıldı. Tabi ki şu, bu sebeple zaten kabul etmiş bulunuyorsunuz diye olumsuz cevap verdiler.
 ( Genelde öğleden sonra akşam 5e doğru geliyor mailler nedense :)

** Netten araştırma hukuk sitelerinden gereken bilgileri almıştım zaten ben de ilgili kararı karşılık olarak mail attım kartımın iptali  ve aidat  ücretinin  iadesini istedim.

** Kartımı hemen iptal ettiklerine dair  mail geldi. Bu ay sanıp extreyi  eksik ödeyin dediler. Tekrar mail ile geçmiş ayda olduğunu zaten o ekstreyi ödediğimi belirttim.
Aynı gün  kart aidatını da iade etmişler zaten  ama söylemediler  işte bir umut oyalıyorlar. Ben tekrar kart aidatını iade edin deyince ücretin ödendiğini  yazdılar :)
[ Limiti fazla değildi ama düzenli ödedim hep, Limiti fazla ve düzenli ödüyorsanız hemen iade ediyorlar ]

** Hesap özeti kısmından kontrol ettim o bankaya ait açılmış hesabım vardı zaten orda gözüküyor.

Eğer yatırılmasa yine olumsuz cevap verilirse ne yapacağız derseniz bir sürü ilgili bilgi nette, hukuk sitelerinde,  kaymakamlık ve tüketici sitelerinde var peşini bırakmayın yeter.

Kesinlikle ama kesinlikle başvurun.
 Bu kadar uğraşamam falan demeyin en fazla mail yazacaksınız gayet eğlencelı bile olabılıyor onlar bana ben onlara :) güzel güzel yazıştık :P
Pazarlığı kabul etmeyin hemen anında yatırılmasını talep edin bir sonraki ekstreyi beklemeyin ve başvurmak isterseniz bizzat davayı kazanmış kişiden almış olduğum kararları mail atabilirim.
Son 10 yıllık olanları da alabiliyorsunuz lütfen peşine düşün.


FACEBOOK II TWİTTER II İNSTAGRAM II PİNTEREST II GOOGLE+

3 comments:

  1. aynı şey benimde başıma geçen ay geldi:) sanırım aynı kartı kullanıyoruz:)bende mail attım kart aidatımı geri ödediler.aidat yok diye almıştım oysa ki..

    ReplyDelete
  2. aynı yöntemle, kart aidatını bir banka hariç hepsi iade ediyor..Ancak kıvırcık koca peruklu banka iade etmemek için her yolu deniyor her aksiliği yapıyor maalesef!

    ReplyDelete

Bunlara da göz atabilirsiniz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...